Category: Alerjik Hastalıklar

ALERJİK HASTALIKLAR VE ADET

ALERJİK HASTALIKLAR VE ADET

Alerjik hastalıklar toplumda son derece sık görülen hastalıklar olup, giderek artan oranlarda ciddi problemlere neden olmaktadırlar. Özellikle astım gibi alerjik hastalıkların önemli bir ekonomik gidere de neden olduğu bilinmektedir. Genel toplum içindeastım kadınlarda erkeklere göre çok daha fazla görüldüğü bilinmektedir.

Book Now
TEMİZLİK MADDELERİ

TEMİZLİK MADDELERİ

Erişkin başlangıçlı astım vakalarının % 10’ u temizlik maddeleri ile ilişkilidir. Temizlik maddeleri ile ilişkili ortaya çıkan astım bulgularına ait veriler son dönemde oldukça dikkat çekmektedir.

Book Now
ARI ALERJİSİNDE AŞI TEDAVİSİ

ARI ALERJİSİNDE AŞI TEDAVİSİ

Böcek sokmalarına karşı görülen alerjik reaksiyonlar sıkça görülen durumlardır. Bazen hayatı tehdit edebilecek ve dramatik olarak sonuçlanabilecek reaksiyonları da içermesi nedeniyle son derece ciddi sağlık problemlerinden birisidir.

Book Now
KATKI MADDELERE KARŞI ALERJİ

KATKI MADDELERE KARŞI ALERJİ

Gıda alerjileri toplumda son derece sık rastlanan durumlardır. Hastalar, bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı, ciltte kaşıntı, kabarıklık, kurdeşen ve hatta ölümcül anafilaksi reaksiyonları gibi gıda alerjisi ile ilgili olabilecek bir çok bulgu ile doktora başvurabilirler.

Book Now
ZOR ASTIM

ZOR ASTIM

Ağır alerjik astımlı hastalarla karşılaşma sıklığımızı gözden geçirdiğimizde yılda 15 civarında 8 hasta’nın bu şekilde tarafıma muayeneye geldiği görülmektedir.

Book Now
İLAÇ ALERJİSİ

İLAÇ ALERJİSİ

Hastalıkların tanı ve tedavileri için ard arda geliştirilen ilaçlarla birlikte bunlarla oluşan alerjik reaksiyonların da görülme sıklığında maalesef ki ciddi artışlar olmuştur.

Book Now